Berjer koltuk modelleri ayakları diğer koltuklara göre daha yüksek olan koltuk modellerindendir. Genel olarak belirgin kolçaklara sahipler. Farklı ve birbirinden güzel tasarımlarla üretilirler.

Son zamanlarda popüler olan ve her yerde görebileceğiniz koltuk modelleridir. Birçok farklı renk ve modele sahip olan bu koltuk takımları dekorasyona bambaşka bir hava katar. Evinizde, berjer koltuk modelleri kullanarak modern bir atmosfer yaratabilirsiniz.

 

Berjer Koltuk Modellerini Dekorasyonda Kullanmak

Berjer modelleri

Berjer koltuk modelleri modern bir yaşam alanı yaratmak mümkün. Bulunduğu alandaki mobilyalardan farklı renklere sahip olan berjer koltuklar mekanda farklı bir etki yaratır. Berjer koltuklar oldukları ortama sıcak ve samimi bir görünüm kazandırırlar. Siz de berjer koltuklarınızı renkli ve desenli kumaşlarla kaplayarak salonunuzda canlı ve iç açıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Berjer koltuk modelleri okuma köşenizde kullanmak için de ideal bir seçim. Elinize kitabınızı alıp kendinize yarattığınız sıcak ve romantik köşede keyifle oturarak kitabınızı okuyabilirsiniz. Dilerseniz berjerinizin üzerinde kullanacağınız aydınlatmayla kitap köşenizi tamamlayabilirsiniz. Salonunuzda berjer koltuk kullanarak oluşturacağınız bu huzurlu köşe size iyi gelecek.

Berjer koltuklarınızı birbirinden güzel yastıklarla süslemek, koltuğunuza farklı bir dokunuş yaratacak. Seçtiğiniz berjer koltuk modeli ve rengine uyum sağlayan bir yastık, koltuğunuzu tamamlamanıza yardım edecek. Düz ve sade berjer koltuk modelleri için renkli ve desenli yastıklar seçerek daha canlı ve hareketli bir görünüm elde edebilirsiniz. Desenli ya da renkli berjer koltuğunuz için de sade bir yastık seçmeniz dekoratif açıdan oldukça güzel görünecek.

 

Salon Dekorasyonunuzda Berjer Kullanımı

Berjer koltuk modelleri salonlarda hem şık hem de dengeleyici bir etki yaratır. Salonlarda genellikle 2’li, 3’lü ya da köşe koltuk takımları tercih edilmektedir. Bu koltuk takımlarının yanında uygun bir berjer kullanmak salonunuza hoş bir görünüm katacaktır. Koltuk takımı ve berjer arasında uyumu sağlamak salonunuzda bütünlük oluşturur.

Salon dekorasyonunda berjer koltuklar genellikle büyük koltuklarla birlikte kullanılır. Seçeceğiniz model ihtiyacınıza göre değişebilir. Bazen berjer koltuklar salonda yemek ve oturma kısmını ayırmak için konumlandırılır. Bazen de berjer koltuklar kullanıcılar tarafından sadece dekoratif amaçlarla tercih edilir.

Birçok kişi berjer koltukları hobi köşesinde değerlendirir. Siz de berjer koltuk modelleri arasından en rahat olanları seçerek kendinize vakit ayırabileceğiniz bir köşe oluşturabilirsiniz. Salonunuzun bu kısmında kitap okuyabilir ya da dinlenebilirsiniz. Özellikle sırt kısmı konforlu olan modeller televizyon izlemek için tercih edilir. Salonunuzda stresten uzaklaşarak, keyifli vakit geçirmek ve televizyon izlemek için bu modelleri tercih edebilirsiniz.

 

Berjer Koltuk Modellerinde Renk Seçimi

Mobilyalarda renklerin içinde bulunduğu alanı etkileme özelliği vardır. Tercih edilen renkler mekanı olduğundan daha dar ya da geniş gösterebilir. Bu durum berjer koltuk modelleri için de geçerlidir. Berjer koltuk için seçtiğiniz renk salonunuzu büyük ya da küçük gösterebilir. Bu yüzden renk seçimine özen göstermenizi öneriyoruz.

Salonunuza sıcak renkler hakimse berjer koltuk modelleri arasından sıcak tonda olanları seçmek bir bütünlük sağlayacak. Berjer koltuğunuzu açık renk tercih etmeniz salonunuzu olduğundan daha geniş ve ferah gösterir. Küçük bir salona sahipseniz açık tonlu berjer koltuk modelleri oldukça işinize yarayacaktır.

Renk seçiminizde salonunuzda bulunan diğer koltuk takımını da göz önünde bulundurmanızda fayda var. Diğer koltuk takımınız sade ve tek renkse berjer koltuğunuzu canlı ve hareketli bir renk seçmek güzel bir uyum sağlayabilir. Eğer salonunuzda bulunan diğer koltuk takımı desenli ve hareketliyse berjer koltuğunuzun sade bir renk olması dengeyi sağlayacaktır.

 

Berjer Koltuk Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Berjer koltuk modelleri salonunuzdaki çoğu koltuk modeliyle uyum sağlayacaktır. Berjer koltuklar genelde çoğu mobilyaya uyacağı için bu konuda çaba harcamanıza gerek yoktur. Yine de eğer salonunuzdaki koltuk takımının stili klasikse bu takımı modern bir berjerle eşleştirmeniz uyumsuz olacak.

Salonunuzda berjer koltuğu ne amaçla kullanacağınızı da önceden belirlemeniz size fayda sağlayacaktır. Berjer koltuk modelleri bazen sadece dekorasyon için tercih edilir. Böyle bir durumda rahatlığından çok tasarımına odaklanabilirsiniz. Ancak salonunuzda rahat bir şekilde oturabilmek için berjer koltuk tercih ediyorsanız oturma alanının genişliğine bakabilirsiniz. Oturma alanı geniş ve konforlu olan berjer koltuk modelleri size rahatlık sunacak.

Berjer koltuklar iki farklı şekilde üretilmektedir. Kollu ve kolsuz olarak üretilen berjer koltuklardan hangisini tercih edeceğiniz yine kullanım amacınıza bağlı olarak değişebilir. Kollu olan berjer koltuk modelleri daha rahat bir kullanıma sahiptir. Koltuğunuzda kitap okumayı, dinlenmeyi ya da uzun vakit geçirmeyi istiyorsanız kollu olanlar sizin için daha uygun olabilir.

 

Berjer Koltuğun Salondaki Yeri

Birbirinden farklı berjer koltuk modelleri, salonlarda kullanım amaçlarına göre farklı yerlerde konumlandırılabilir. Televizyon ünitesinin kenarlarına yerleştirdiğiniz berjer koltuklar, keyifli ve rahat bir şekilde televizyon izlemenizi sağlar. Salonunuzda yemek yeme ve oturma alanının ortasına koyduğunuz berjer koltuklar, bu iki alanı birbirinden ayırır. Bölmek istediğiniz noktada berjer koltuğu sırtı dönük bir şekilde kullanabilirsiniz.

Salonunuz genişse çift berjer kullanmanız da uygundur. Geniş salonlarda tek berjerin eksik kalma sorunu olabilir. Çift berjer kullanımı bir takım oluşturacak ve size de salonunuzda keyifli bir sohbet köşesi yaratacaktır. Özellikle salonunuzda cam önüne, ışık alan bir alana çift berjer koymak size harika bir fiskos köşesi sunacaktır.

Leave a comment