Berjer modelleri

Berjer modelleri, günümüzde modern ev kreasyonlarının vazgeçilmez bir parçası. Özellikle modern salon ve oturma grupları dekorasyonlarının vazgeçilmez bir parçası olan berjerler, bulundukları ortama farklı bir hava katar. Aynı zamanda estetik görüntüleri ile ev dekorasyonlarının tamamlayıcı parçalarından biridir. 

Özellikle modern dekorasyonlarda berjer kullanımını sadece salon ve oturma gruplarında değil evin birçok noktasında görmekteyiz. Dilimize Fransızcadan geçmiş olan berjer kelimesi, aslında baktığımız zaman tekli koltuk anlamındadır. Ancak çoğu zaman oturma grupları takımlarına dahil olarak satışa sunulmaz. Berjer modelleri genellikle oturma grubu takımlarından bağımsız olarak farklı ve özgün tasarımlarda dekorasyonlarda yerine alır. Bu da berjer kullanımının dekorasyondaki güçlü yerine gösteren detaylardan biri. 

Siz de modern ev dekorasyonlarınızı modern berjerlerle zenginleştirebilirsiniz. Berjerler ev dekorasyonunda farklı bir atmosfere bürünmesine sağlayacaktır. Peki, modern dekorasyonda berjer modelleri nasıl kullanılır? Berjer seçerken dikkat etmeniz gereken hangi noktalara nelerdir? Modern dekorasyonlu berjerler nasıl kullanılır? Modern ev dekorasyonunda berjer kullanımı hakkında merak ettiğiniz her şeyi cevapları ile birlikte bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Bu yazımızda modern tarzda dizayn edilmiş evlerde, berjer modellerinin dekorasyonuna nasıl uyarlanabileceğini ve berjer seçimi hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.  

Berjer modelleri

Modern Dekorasyonda Berjer Seçimi Nasıl Olmalıdır? 

Modern dekorasyonda tamamlayıcı parçaların yeri oldukça büyüktür. Tasarımlarda sadeliğin ve zarafetin ön planda olduğu modern dekorasyonlarda, tamamlayıcı parçalar ile dekorasyona son dokunuşu yaparak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Modern dekorasyonda kullanılan tamamlayıcı ve aynı zamanda dekorasyonlarda şıklık ve işlevselliğiyle fark yaratacak parçalardan biri de berjerlerdir. Dekorasyonunuzun havasını tamamen değiştirecek olan bu parçalar oturma grubuna dahil olmasına rağmen genellikle oturma grubu takımlarından ayrı olarak satışa sunulur.  

Berjerler her ne kadar oturma grubu takımlarından ayrı olarak satışa sunulsa da oturma odası ve salon içi uyumu sağlamanız için berjer seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Öncelikle, seçeceğiniz berjer salonunuzda yaratmaya çalıştığınız genel atmosfere uyum sağlamalıdır. Birçok farklı renkte, desende, materyalde ve büyüklükte birbirinden şık ve tarz berjer modelleri içinden seçim yapmak zor olabilir. 

Ancak yine de en güzel berjerin evinizde yarattığınız tarza en uygun olan berjer olduğunu unutmayın. Berjer seçiminizi, oturma gruplarınızla aynı tarz ve dokuda ancak farklı zıt renkler ve materyallerde seçebilirsiniz. Oturma grubu takımlarınızın zıt renklerde olması berjerlerinizi daha dikkat çekici kılarak dekorasyonlarda yıldız parça haline getirecektir.   

Modern dekorasyonda berjer kullanımından bahsedildiğinde, berjerler çoğu zaman akıllarda oturma odası ve salonlarda kullanılan bir parça olarak canlanır. Ancak özellikle modern dekorasyonlarda berjerin birçok farklı kullanım alanı vardır. 

Berjer modelleri

Modern Dekorasyonda Berjerler Evinizin Her Köşesinde Sizlerle 

Berjerler genellikle salon ve oturma odalarında kullanımı yaygın olan mobilyalar arasında yer alsa da birçok farklı kullanım alanına sahip. Özellikle modern dekorasyonlarda evin her köşesinde berjer kullanıldığını sıklıkla görmekteyiz.  

Berjerler çoğu zaman köşe noktalara dekorasyonun köşe noktalarına konumlandırılan dinlenme ve keyif alanlarıdır. Evinizin farlı noktalarında kullanacağınız berjerler ile kendinize evin her yerinde birer dinlenme alanı yaratabilirsiniz. Berjerler tekli olarak kullanılabileceği gibi çift olarak da satın alınarak karşılıklı keyif ve dinlenme alanı yaratılabilir. Yatak odaları, çalışma odaları, çocuk veya genç odaları kısacası evin her köşesinde farklı berjer modelleri kullanabilirsiniz.  

Kimi zaman günün yorgunluğunu üzerinizden attığınız kimi zaman ise kahve eşliğinde kitabınızı okuduğunuz berjerler, modern dekorasyonla evinizin her odası için yıldız parça olabilir.  

Berjer modelleri

Berjer Modelleri Modern Dekorasyonda Nasıl Kullanılır? 

Modern dekorasyonların tamamlayıcı parçaları olan berjer modelleri, modern dekorasyonlarda dinlenme veya keyif alanı olacak şekilde birçok farklı şekilde ve nitelikte kullanılabilir. 

Minimalizmin sadeliğinden ilham alınarak dizayn edilen modern tarzdaki evlerde, dekorasyonlarda bazı ayırt edici ve yaratılan genel atmosfer üzerinde etkili olacak parçalar tercih edilir. Modern ev dekorasyonunuzda tercih edeceğiniz düz çizgilerin ve alışılmışın dışında formların hakim olduğu, birbirinden şık ve tarz berjer modelleri ile dekorasyonunuza renk katabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde kendinizi şımartacak bir alan oluşturabilirsiniz. 

Oturma Odası ve Salonlarda Modern Berjer Kullanımı 

Berjerlerin en sık kullanıldığı yerlerden biri hiç şüphesiz oturma odaları ve salonlardır. Özellikle modern dekorasyonlarda berjer kullanımının dekorasyona büyük ölçüde etkisi vardır. 

Oturma odası ve salonlarda kullanılan berjerler, renkleri ve formlarıyla oturma grubu takımlarından ayırt edici derecede farklı olmalıdır. Berjerler klasik bir oturma alanlarından daha çok dinlenme alanı olduğundan, sadeliğin ön planda olduğu modern dekorasyonlarda bile ayırt edici derecede farklı renk ve tasarımlar da tercih edilebilir. Genellikle oturma odası ve salonların köşe noktalarında konumlandırılan berjerler, salon dekorasyonunuza bambaşka bir hava katacaktır. 

Modern Yatak Odalarında Berjer Kullanımı 

Modern dekorasyonlu berjer modelleri, salonlarda ve oturma odalarında olduğu gibi yatak odalarında da kullanılabilir. 

Rahatlığı ve şık tasarımları ile ön plana çıkan berjerleri, modern tasarımda dizayn ettiğiniz yatak odalarında da kullanabilirsiniz. Farklı ve çarpıcı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Modern tasarım berjer modelleri ile kendinizi evinizin her noktasında şımartabilirsiniz. 

Leave a comment