Oturma odalarını ya da salonları süsleyen oturma gruplarının ayrılmaz bir parçası ikili koltuk takımları ve üçlü koltuk takımlarıdır. Her iki tür de oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olup bazı modelleri açılır kapanır olabilmektedir. Bazı modelleri ise yatağa dönüştürülebilen tarzdadır. Koltukların işlevselliğinin yanı sıra estetik tasarımı ve ergonomik yapısı dikkatleri üzerine çekmektedir. Hemen hemen her evde yer alan ikili koltukların 2022 yılında trend listesine girecek olan modellerini incelemek ister iseniz bu blog yazısından yardım alabilirsiniz. Yazıda sizler için 2022 yılında gündem olacak ikili koltuk modellerine ve bu modellerin yer aldığı koltuk takımlarına yer verilmiştir.

Angel Koltuk Takımı

Bir adet ikili koltuğa sahip olan Angel Koltuk Takımı ithal kadife kumaşı ile kolay temizlenebilen bir yapıya sahiptir. Koltuk takımında yer alan her bir mobilyanın iskeleti, fırından çıkmış birinci sınıf gürgen ağacından imal edilmiştir. Koltuk minderlerinin oturum yumuşaklığı orta derecededir. Modelde 35 DNS sünger silikonu ve kaz tüyü kullanılmıştır. Koltukların ayak kısımları paslanmaz metalden imal edilmiştir. Modelde açılıp kapanabilme özelliği söz konusu değildir.

Arcadia Koltuk Takımı

Arcadia Koltuk Takımı

Arcadia Koltuk Takımı bünyesinde bir adet üçlü koltuk, bir adet ikili koltuk ve bir adet de berjer barındırmaktadır. Berjerin sırt kısmında kapitone işçilik kullanılmış olup el emeğidir. Berjer ve ikili koltukta aynı renk esas alınarak uyumlu bir model ortaya çıkarılmıştır. Modelde, kolay temizlenebildiği ve tozu belli etmediği için süet tarzı kumaşa yer verilmiştir.

Bugatti Koltuk Takımı

Bünyesinde iki adet ikili koltuğa yer veren Bugatti Koltuk Takımı iki adet de berjer kullanılarak güzel bir uyum yakalamıştır. Modelin kumaşında krem rengi ve laciverte bir arada yer verilmiş olup iskelet kısımları ahşap ile kaplanmıştır. İkili koltukların iç sırt kısımları chester türü desenlere sahiptir. Modelde yer alan koltuklar sandık haline getirilememekte ya da yatak formuna dönüştürülememektedir.

Carmen Koltuk Takımı

Carmen Koltuk Takımı bir adet ikili koltuk ve bir adet de berjere ver vermektedir. Hem ikili koltuğun hem de berjerin iskeleti gürgen ağacından imal edilmiştir. Bu nedenle modelin uzun ömürlü olduğu söylenebilmektedir. Modelde yer alan minderler rahatlığı artırıcı olması amacı ile kaz tüyünden imal edilmiştir.

Castello Deri Kanepe

Tek olarak satışa sunulan Castello Deri Kanepe koyu kırmızı renge sahiptir. Chester tipi olarak geçen bu kanepe şık bir salona kavuşmak isteyen insanlar için özel olarak imal edilmiştir. Kanepenin kol kısımlarında yer alan gümüş kapitone işlemeler kanepenin daha özgün bir tarza sahip olmasını sağlamıştır.

Cavalli Koltuk Takımı

Bir adet üçlü, bir adet ikili ve bir adet de tekli koltuğa yer verilen Cavalli Koltuk Takımı parlak kumaşı sayesinde göz kamaştırmaktadır. Parlak kumaşını gold detaylar ile tamamlayan bu takımda gold ayaklara yer verilmiştir. Eğer salonunuzu 2022 trendlerine uygun olarak dekore etmek ister iseniz bu takımdan yardım alabilirsiniz.

Diamond Koltuk Takımı

Modelde yer alan kumaş özellikleri incelendiğinde kumaşın ithal kadife olduğu görülmektedir. Modelin iskeleti birinci kalite gürgen ağacından imal edilmiştir. Minderleri orta yumuşaklığa sahip olan Diamond Koltuk Takımı 35 DNS silikona ve kaz tüylerine sahiptir. Modelin ayakları ceviz ağacından imal edilmiş olup parlak cilaya sahiptir. Ayaklar üzerinde bronz renk ve antik ayna deseni kullanılmıştır. Modelde yer alan koltuklarda yatak ya da sandık özelliği bulunmamaktadır.

Doome İkili Kanepe

Tek renk ile kaplanmış olan Doome İkili Kanepe açık renk duvarlara sahip oturma odalarında kullanılabilmektedir. Parlak siyah kumaş ile kaplı olan üründe gümüş renk ayaklara yer verilmiştir. Sade bir tasarımı parlak siyah ile buluşturan ürün modern bakış açısını yansıtmaktadır.

Enzio İkili Kanepe

Enzio İkili Kanepe

Enzio İkili Kanepe gri tonlarında bir renge sahip olması ve dikdörtgen tasarımı ile oturma odalarınızda yer alan pek çok mobilya ile uyum sağlayabilir. Ürünün üst kısmında yer alan kumaş hızlı temizlenebilme özelliğine sahip olup sizleri temizlik sırasında yormayacaktır.

Lyon İkili Kanepe

Oturma odalarında sade bir tasarımdan ziyade alışılmışın dışında bir dekorasyon görmek isteyenler için ideal olan Lyon İkili Kanepe ergonomik bir sırt tasarımına sahiptir. Kanepede kullanılan minderler orta sertliktedir. Kanepe açılma özelliğine ya da sandık özelliğine sahip değildir.

Leave a comment