Klasik dekorasyon önerileri ile klasik tarzda dekore etmek istediğiniz evlerinizi en iyi ve en içinize sinecek şekilde dizayn edebilirsiniz. Renk, desen ve materyalleri ile tarzını trendlerin değil estetik ve uyumun belirlediği klasik dekorasyon, modası hiçbir zaman geçmeyen ve eskimeyen bir tarz.

Klasik çizgiler, şık formalar, zamansız renkler ve her tarza hitap eden dekorasyon ürünleri ile klasik dekorasyon, birçok tarza hitap edebilir. Aynı zamanda birçok tarza da ilham kaynağı olan klasik dekorasyon, farklı tarzlar ile birleştirilerek de dizayn edilebilir. Klasik dekorasyonu yalnızca salon ve oturma gruplarını değil evinizin her köşesinde kullanarak zamansız bir şıklık yaratmanız mümkün. 

Özellikle her tarza hitap etmesi ile bilinen klasik dekorasyon, zamansız olması ve trendlere göre dekorasyonda kullanılan renk ve materyallerin değişmemesinden dolayı evinizde sürekli bir değişim ve yenilik yaratmanızı gerektirmez. Bu özelliği ile klasik dekorasyon bütçenize yıpratmayacaktır. Klasik dekorasyon önerileri ile ev dekorasyonları farklı bir boyuta taşıyabilir ve kendimizi hayatta yolunuzu ev dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz.  

Klasik dekorasyonda mobilya seçimi nasıl olmalıdır? Mobilya seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Klasik dekorasyonu hangi parçalarla nasıl tamamlayabiliriz? Tüm öneriler ve ipuçları ile birlikte klasik dekorasyon önerileri ve klasik dekorasyon hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için derledik. Klasik dekorasyon önerileri mobilya seçerken bilmeniz gereken her şeyi sizlerle paylaştık.  

Klasik dekorasyon önerileri

Şık ve Zarif Görüntüyle Klasik Dekorasyon Hakkında Her Şey 

Klasik tarzda dekorasyonlar her tarzı benimseyen kişilere hitap edebilir. Bu nedenle klasik tarzda mobilya ve eşyalar her tarzda ev dekorasyonunun kurtarıcı parçalardır. 

Moda trendlerinden bağımsız olarak, gelip geçici olarak değil her zaman için tercih edilen zamansız parçalar olan klasik mobilyalar doğru şekilde ev dekorasyonlarında kullanabilirsiniz. Zaman, zarif ve sade görünüşleri ile birlikte dekorasyonlarda harikalar yaratacaklardır. Klasik tarz ev kreasyonlarında sıklıkla kullanılan ve klasik dekorasyonların vazgeçilmezi olan bazı aksesuarlar ve vazgeçilmez parçalar vardır. 

  • Düz çizgilerle tasarlanmış siyah ve beyaz renklerin hakim olduğu oturma grupları,  
  • Ahşap materyali vitrin,  
  • Masa,  
  • TV ünitesi ve dolaplar,  
  • Aksesuar olarak kullanabileceğiniz aynı zamanda konuklarınıza müzik ziyafeti sunabileceğiniz piyanolar, 
  • Kristal avizeler klasikleşmiş ev eşyaları arasında yerini alır. 

Klasik ev eşyaları zamansız olduğundan ömürlük kullanıma uygun olacak kalitede seçilmelidir. Bu nedenle evinizi klasik tarzda dekore etmek istiyorsanız eşya seçiminde kaliteden ödün vermemelisiniz. Klasik eşyalarınızı uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz şekilde kaliteli materyallerden üretilmiş ve konforlu olmaları, klasik dekorasyon önerileri arasında. Sizde evlerinizde tercih edeceğiniz klasik tarzda mobilyalar ile zamansız bir şıklık yaratın. 

Klasik Tarzda Mobilya Seçimi 

Klasik tarzda mobilyalar kendine has tasarımları sade çizgileri ve zamansız tasarımlarıyla uzun yıllar boyunca sıkılmadan kullanabileceğiniz mobilyalardır. Tarzını trendlerin ve modanın değil uyumun ve şıklığın belirlediği klasik tarzda mobilyalar zaman geçtikçe değerlenen uzun süreli kullanımlar için ideal parçalardır. 

Klasik mobilya tercih ederken, seçeceğiniz renkler ve modeller evinizde yansıtmak istediğiniz genel atmosfere uyumlu olmalıdır. Evinizde spor bir şıklık yaratmak istiyorsanız klasik mobilya seçimlerinizi de aynı yönde daha sade ve düz çizgilere sahip olacak şekilde seçmelisiniz. Yıllarca kullanabileceğiniz bu zamansız parçalar size ve konuklarınıza rahat bir dinlenme alanı yaratmalı. Klasik mobilyalar uzun vadede kullanabileceğiniz zamansız parçalar olduğundan mobilya seçiminde şık olmasına dikkat ettiğiniz kadar rahat ve konforlu olmasına da önem verin.  

Klasik Dekorasyonda Oryantal Dokunuşlar 

Sizin için hazırladığımız klasik dekorasyon önerileri içinden bir diğeri de doğu oryantalizmi ile klasik ev dekorasyonlarına yeni bir renk katmak. 

Klasik tarzda tasarladığınız evinizi oryantal dokunuşlarla daha estetik bir hale getirmeniz mümkün. Oryantalist dokunuşlar ile evinize doğunun ihtişamını getirin. Kadifeler yüzeyler, kızıl ve mürdüm tonları işlemeli mobilyalar, ahşap aksesuarlar, renkli kilimler ve otantik desenlerle evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz. 

Modern dekorasyonunuzda kullandığımız oryantalist aksesuarlarla birlikte doğunun mistik yanını klasik eşyalarla meç ederek evinizde harikalar yaratın. 

Aydınlatma Sistemlerinin Klasik Dekorasyonlarda Kullanımı 

Klasik ev dekorasyonunda aydınlatma oldukça önemlidir. İnce eleyip sık dokuyarak en küçük ayrıntısına kadar düşünüp tasarladığınız klasik tarzdaki evinizi en iyi şekilde gösterecek olan şey iyi bir aydınlatma sistemiyle aydınlatılıyor olması. 

Klasik dekorasyonların en önemli özelliği zamansız olmalarıdır. Bu nedenle tercih edeceğiniz aydınlatma sistemlerinden olan avize veya abajurları aynı şekilde seçtiğiniz klasik mobilya ve aksesuarlara uygun olarak seçin. Salonunuzun ambiyansına uygun olacak şekilde kristal veya cam avizeler, klasik dekorasyonlarınızı daha da etkileyici bir hale getirecektir. 

Klasik Dekorasyona Son Dokunuşu Yapacak Olan Aksesuar ve Dekoratif Ürünler 

Aksesuarlar her zaman olduğu gibi klasik ev dekorasyonlarında da tamamlayıcı parçaları olarak son dokunuşu yapan parçalardır. 

Bu nedenle ev dekorasyonlarında aksesuar seçimi oldukça önemli. Klasik ev dekorasyonlarında da seçeceğiniz aksesuarlar tarzı ve dışarıya yansıttıkları enerji ile tamamen sizi yansıtmalı. Dekorasyonunuzda klasik tarza uygun olarak ahşap ya da otantik dekorasyon ürünleri veya mumlarla evinize son dokunuşu yapabilirsiniz. 

Leave a comment