Lüks Salon Mobilyaları

Sizde lüks salon mobilyaları ile evinizde estetik bir başkalaşım yaratmak ister misiniz? O zaman gelin birlikte şık ve asil bir dekorasyon nasıl oluşturulur inceleyelim.

Evlerimizin kıyafeti eşyalar olmaktadır. İnsanlar kendi zevklerine göre nasıl giyiniyorlarsa, oturdukları evleri de kendi zevklerine göre giydirmektedirler. Mobilyalar da bu kıyafetler olmaktadır. Salon bir evin en özel yeridir. Çünkü gelen kişiler burada ağırlanır. Bundan dolayı genellikle salon takımları özenle hazırlanıp, seçilir. Salon takımları mobilyalarını kimisi ağır modeller eşliğinde dizayn eder kimisi de sade modeller eşliğinde dizayn eder. Bu kişilerin tercihine bağlı bir durumdur. Ağır modelde olsa sade modelde olsa mobilyalarınızın lüks salon mobilyası olması sizin için daha iyi olacaktır.

Lüks Salon Mobilyaları

Lüks Salon Mobilyaları Neden Tercih Edilmelidir?

Lüks salon mobilyaları ile eviniz oldukça şık bir görünüm kazanacaktır. Bu da evinizi daha estetik ve özel gösterecektir. Ayrıca mobilyaları tamamlayacak olan süsler, masalar, konsol gibi eşyalar ve tabi ki perdeler ile salonunuzu daha da güzel gösterebilirsiniz. Lüks salon mobilyaları salonunuza uygun bir şekilde dizildikten sonra zevkinize göre eklenen diğer eşyalar ile buluştuğunda odanız da güzel ve şık bir görünüm oluşturur. Seçtiğiniz takıma uygun bir de oda aydınlatıcısı eklediğiniz zaman en güzel görünüm sizin evinizde olacaktır.

Evinizde Asaleti Lüks Salon Mobilyaları İle Yakalayabilirsiniz

Lüks salon mobilyaları bomboş olan odanızı bir anda saray odasına çevirebilecek kapasitede mobilyalardır. Sade çeşitleri dahi oldukça güzel ve şık görünüme sahiptir. Salon takımı almanız gerekiyor ve salonunuzun alınan takım konulduktan sonra asil bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız lüks salon mobilyalarına bakmalısınız. Bu mobilyalar ile beklediğiniz görünümü elde etmiş olacaksınız.

Kendinizi saray yavrusu gibi bir yerde hissetmek istiyorsanız bu şekilde modeller de hoşunuza gidiyorsa bakmanız gereken salon takımı modelleri avangart olarak adlandırılan mobilya takımları olmalıdır. Avangart mobilya takımları oldukça ağır ve lüks aynı zamanda da şık görünümlere sahiptir. Bazı kişiler salonlarında bir ağırlık ve şıklık olmasını tercih eder bundan dolayı bu tür mobilya takımlarına yönelirler. Siz de bu şekilde mobilya takımlarından hoşlanıyorsanız lüks mobilya çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Size en uygun olanını alıp evinizi bir saray yavrusu yapmalısınız.

Lüks Salon Dekorasyonunda Mobilya Yerleşimi

Salon dekorasyonu için mobilya konumu oldukça önemlidir. Mobilyaların yeri hem kullanışlı olmalı hem de güzel görünmeli. Önemli olan nokta salon içerisine yemek odası takımı ile lüks salon takımının birlikte konulup konulmamasıdır. Konulan mobilyalar işlevsel olmalıdır. Aynı zamanda huzur vermeli. Eğer oda içerisinde iki takımda bir arada yer alacaksa takımları birbiri ile uyumlu olması şarttır. İkisi de boyutsal olarak aynı görünüme sahip olmalıdır. Bu durumda görüntü göze hitap edecektir.

Odanın yapısına göre mobilya dizaynı değişiklik gösterecektir. Mesela bazı odalar L şeklinde olmaktadır. Bu şekilde odalarda yemek takımı bir kısma mobilya takımı başka bir kısma konulabilir. L şeklinde olan salonlarda genel olarak kenar kısımda yemek takımları konulmaktadır. Bu daha güzel bir kullanım alanı sağlayacaktır.

Odanız küçük ise salon takımınızın parçalarını eksik alabilirsiniz. Mesela yemek takımı ve oturma grubu aldıysanız vitrinden vazgeçebilirsiniz. Bu durumda odada eşyalar üst üste bir görünüm kazanmayacaktır. Yalnızca lüks mobilya takımıdizaynı yapacaksınız bu en basit dekorasyon şekli olacaktır. Mobilyaları odanın şekline, büyüklüğüne göre yerleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Lüks Salon Mobilyaları Konumlandırılması

Lüks salon mobilyalarının konumlandırılması yapılırken salonda bulunan mobilyalara göre bir düzenleme planı oluşturulmalıdır. Mesela televizyon ünitesine sahipseniz oturma grubunuzun televizyon ünitesine dönük olması önemli bir husustur. Bu sayede oturulan konum neresi olursa olsun herkes televizyon izleyebilir. Eğer televizyon ünitesi başka bir odada ise ya da yoksa mobilyaların konumu oda şekline göre dizayn edilmelidir. Yani televizyon ünitesinin kaplayacağı alan boş bir alan olmuş olacaktır. Bundan dolayı bu duvarı koltuklar için kullanabiliriz. Duvarların şekillerine büyüklüklerine göre ön kısımlarına koltuklarla eş değer olanı koyabilirsiniz.

Bu yerleşim yapıldıktan sonra sırada orta sehpa, halı vb. eşyaların  konumlandırılması kalacaktır. Halı koltuk takımlarının ortasında kalacak şekilde yerleştirilmelidir. Halının lüks koltuk takımları ile uyumlu olması da oldukça önemlidir.

Lüks salon mobilyalarını konumlandırırken odanın şekli ve boyutu oldukça önemlidir. Oda kare şeklinde mi? Dikdörtgen şeklinde mi? L şeklinde mi? Bunlar göz ardı edilmemesi gereken durumlardır. Odaların şekli mobilyaların konumlandırılması açısından bizi oldukça etkileyen bir husustur. Bundan dolayı oda şekline göre eşya olmalı ve eşyaların konumlandırılması bu şekilde yapılmalıdır.

Lüks Salon Nasıl Dizayn Edilmelidir?

Lüks salon dizaynı dendiğinde hemen akla klasik bir dizayn gelmektedir. Klasik dekorasyonda koltuklar duvarlar önündedir. Halı koltukların ortasındadır. Halı üzerinde orta sehpa mevcuttur. Bütün mobilyaların ve eşyaların rengi birbiri ile uyumludur.

Klasik dizayn lüks mobilyalar ile birleştiğinde oldukça gösterişli bir görünüm kazanır. Bundan dolayı mobilyalarınızın lüks olması önemlidir. Salonunuzu mobilyalarınızın çokluğu ile bağdaştırmalısınız. Alışverişinizi buna göre yapmalısınız. Diğer dekorasyon çeşitleri de lüks dizaynlara açık bir durumdadır. Ama lüks salon takımına en çok yakışan görünüm klasik dizayn olarak seçilmiştir.

Leave a comment