Berjer Koltuk

Berjer koltuk türü olup zarif ve şık detayları ile ön plana çıkar. Fransız kökenli bir mobilya olan berjer adından zaten kökenini belli etmektedir. Tek kişilik koltuklara verilen isimlerdir.

Berjerin arka kısmında ve iki yanında kolçak bulunmaktadır. Oturulacak alanı ise oldukça geniştir. Kullanım şekline göre yüksek ya da alçak sırt bölümü seçenekleri bulunmaktadır. Bu koltuk rahatlık ve şıklığı bir arada barındıran bir koltuktur.

Mesela insanlar evlerinde okuma köşeleri ya da kendine ait köşeler oluşturmaktadır. Bu bölümler de son zamanlarda oldukça popülerdir. O kısımlar için kullanılan koltuklar berjer koltuklardır. Hem dinlenme hem de şıklık sağlayabilecek olan mobilya estetik bir görünüm ve huzur verebilecektir. Bundan dolayı her evin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Berjer Koltuk

Dekorasyonda Berjer Kullanımı

Zarif berjer modelleri için kullanım alanı kullanacak olan kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bu seçeneklerden bahsedecek olursak;

 • Samimi ortamlar oluşturmak için oturduğunuz odada kullanabilirsiniz.
 • Modern bir görünüm elde etmek için kullanabilirsiniz.
 • Kendinize ait köşelerde kullanabilirsiniz.
 • Kış bahçelerinde kullanabilirsiniz.
 • Balkonlar da kullanabilirsiniz.
 • Okuma köşesinde kullanabilirsiniz.
 • Kütüphaneniz var ise orada kullanabilirsiniz.
 • Çalışma odalarında kullanabilirsiniz.
 • Konsept tamamlamak için kullanabilirsiniz.

Berjer modelleri için kullanım alanları daha da arttırılabilir. Kişiler kendi zevklerine göre istediği dekorasyonu sağlamak için bu koltukları kullanabilirler. Oldukça rahat yapıları ve geniş model seçenekleri ile çok sık talep edilmektedir. Oturma alanının büyüklüğüne uygun şekilde seçim yapabilmeniz için oldukça geniş çeşitleri vardır.

Berjer Koltuk Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modern ortamların en önemli dekoratif ve kullanışlı eşyası berjer koltuklardır. Geçmişten günümüze oldukça fazla evrim geçirmiştir.  Bu kadar değişiklik göstermesine rağmen kullanımında bir azalma olmamış aksine her gün daha fazla artmıştır.

Berjer koltuklar bir başlık altında toplanıyor olsa da kendi içinde özelliklerine göre ayrılmaktadır. Herkes kendi kullanacağı alanın mizacına göre berjer koltuğu istemektedir. Farklı çeşit olsa da aynı konforun bütün koltuklarda sağlanması gerekecektir. Berjer koltuklar kullanacağınız alanın havasını değiştireceğinden seçerken;

Alanın:

 • Boyutuna,
 • Genişliğine,
 • Dekorasyonunda dikkat etmelisiniz.

Bütün bunlar değerlendirildikten sonra berjer koltuğun boyu, genişliği ve deseni yani dış görünümü seçilmelidir. Her berjer koltuk her alana uyar. Ama alanlar farklı temalarda ise o zaman dekorasyon içerisinde uyumsuzluk oluşturur. Fakat dekorasyona uygun berjer koltuk seçilirse evin en güzel dekoratif eşyası olacaktır. Bundan dolayı alırken oldukça dikkat etmelisiniz.

Berjer Koltuklar İle Uyum Yakalayın

Ev dekorasyonu bütünlük içerisinde olmalıdır. Bu anlamda berjer koltuk alırken evinizin bütünlüğüne uyup uymadığı konusuna dikkat etmelisiniz. Berjer koltuklar evde bulunan diğer koltuklar ile bir uyum içerisinde olmalıdır. Uyumsuz olacaksa da uyumsuzluğun da bir uyumu olmalıdır.

Örnek verecek olursak klasik tarza sahip olan bir dekorasyonun fütüristik berjer tasarımı ile tamamlanması yanlış olacaktır. Ayrıca renkte önemli bir kriterdir. Renk uyumlarına, ton uyumlarına dikkat edilmelidir.

Berjer Koltukların Kullanım Amacını Belirlemelisiniz

Berjer koltuğun genel olarak kullanım amacı tek kişilik koltuk olmasıdır. Güzel görünümleri ve konforları ile yalnızca oturmak için üretilmediğini bilmekteyiz. Sebebi ise berjer koltuklar diğer koltuklardan oldukça ayrıdır. Mesela diğer koltuk takımları ile kıyaslandığında berjer koltuk tek başına başka bir atmosfer oluşturabilecek potansiyelde bir üründür.

Tercihinize göre çeşitli alanlarda kullanabilirsiniz. Bazen çalışma odasında kullanılırken bazen evlerde bulunan köşelerde yer almaktadır. Ayrıca bebek odalarında da kullanımı yaygınlaşmıştır. Bazen de dizi film köşesi oluşturan kişiler kullanmaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere kullanım alanı oldukça geniştir.

Berjer Koltukların İşlevselliğine Önem Verin

Berjer koltuğunun hareket açısından işlevselliğini ele alalım. Odanız geniş ve kullanım alanınız fazla ise berjer koltuğunuzun yerini değiştirebilirsiniz. Bu işlemi sık bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Böyle bir berjer koltuğun ağır olması sizi oldukça sıkıntılı durumda bırakacaktır. Bundan dolayı işlevsellik açısından bu şekilde kullanım düşündüğünüz koltukları hafif olanını alarak evinize koymalısınız. Bunun tam tersi bir durumda olur. Koltuğun belirli bir yeri vardır ve değişmemesi gerekmektedir. Aldığınız hafif koltuk ile sürekli kayma oluşmasından dolayı koltuk yerinden oynayacaktır.

Başka bir işlevsellik alanı da temizlenebilen kumaş kullanımıdır. Bebek odasında kullanılan berjer koltukları düşünelim. Kulandığınız koltuk bebekten kaynaklı devamlı bir şekilde kirlenebilir. Bu koltuğu temizlenen kumaş alırsanız bu sizin için daha pratik olacaktır. Ama kumaşı bu şekilde seçmediyseniz size oldukça zorluk çıkartacaktır. Bu şekilde konuları kapsamlı bir şekilde düşünüp berjer koltuğunuzu ona göre almalısınız. Bu sayede şık ve konforlu bir kullanıma sahip olabilirsiniz.

Berjer Koltuk İçin Doğru Mobilya Markasını Tercih Edin

Doğru mobilya markası size konforun %100 ünü ve kalitenin %100 nü verebilecektir. Aradığınız kaliteli marka İlker gödence mobilyalarıdır. Geniş berjer koltuk seçenekleri ile kaliteyi sizinle buluşturuyor. Siz de en iyi berjer koltuklara sahip olmak istiyorsanız kendimize ait olan İlker Gödence sitesine bakmalısınız. Aradığınız tüm modern ve lüks seçenekler sizlere en şık tasarımlar ile birlikte sunmaktadır.

Leave a comment